Eskişehir Fabrika Temizliği 0536 604 64 01 - 0 542 260 86 02
Eskişehir Fabrika Temizliği Temizlik
Eskişehir okul temizliği
Eskişhir inşaat temizliği
Eskişehir merdiven temizliği

Vatan cad.No-70
www.eskisehirfabrikatemizligi.com
0222-240 25 26 - 0536 604 64 01 - 0 542 260 86 02

"BUGÜN, DÜNYA EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ GENÇ GİRİŞİMCİLERDİR"

9.04.2021 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bugün, dünya ekonomisinin lokomotifi genç girişimcilerdir" dedi.

Bakan Kasapoğlu, Genç MÜSİAD'ın düzenlediği 7. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne video konferans ile katıldı. Bakan Kasapoğlu, "Next, yarını bugünden fark et" temalı kongrede yaptığı konuşmada, MÜSİAD'ın kurulduğu andan itibaren Türkiye'nin dünyada hak ettiği yeri alması noktasında elini taşın altına koymaktan hiç bir zaman geri durmadığını belirterek, "Bu çatı altında bir araya gelen idealist müteşebbislerimiz ülkemizin sahip olduğu ticaret potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için çok kıymetli çalışmalar yürüttüler, yürütüyorlar" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, MÜSİAD çatısı altında faaliyet gösteren girişimcilerin dünyanın pek çok ülkesinde Türkiye'nin üreticisini, sanayicisini, iş insanlarını temsil ettiklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

"İşte Genç MÜSİAD inançla daha ileri hedeflere taşıma gayretiyle ekonomimizin geleceğini, hem inşa etme hem de ihya etme noktasında kuşakları, jenerasyonları bir araya getiren bir gençlik teşkilatımız. Burada sadece Türkiye'nin değil insanlığın geleceğine dair inancı ve hayalleri olan gençlerimiz, hayata geçirdikleri çalışmalar ve ortaya koydukları projelerle ülkemizde çok ciddi çalışmalara imza attı. İşte uluslararası genç işadamları konferansı bu idealin somut karşılık bulduğu önemli girişimlerden bir tanesi. Ülkemizin değil, dünyanın gururu bizim gençlerimiz hep bunu ifade ediyoruz; Türkiye genç nüfus itibariyle dünyanın bir kaç genç nüfus potansiyeline sahip ülkelerden bir tanesi. Gençlerimizin yaptığı çalışmalar bizler için gurur vesilesi."

Dünyanın sürekli değiştiğine işaret eden Bakan Kasapoğlu, "Bugünün dünyası pek çok kavramla özetlenebilir ancak bunlardan en önemlisi 'hız' kavramı. Günümüz dünyasında değişimin hızına uyum sağlayamayan hiçbir girişimin amacına ulaşma, hedefini başarıyla tamamlama imkanı yok. O yüzden her şeyin hızlı bir şekilde geliştiği, dönüştüğü bu dünyada bu hızı bizlerin de güçlü bir şekilde oluşturması ve takip eden değil, hızı yöneten olması gerekiyor. " değerlendirmesinde bulundu.

"Bugün dünya ekonomisinin lokomotifi genç girişimcilerdir"

Bakan Kasapoğlu, artık hız gerçeğini hiçbir girişimcinin görmezden gelemeyeceğini vurgulayarak, "Özellikle, konu üretim, girişim, teknoloji, sanayi olunca hız çok temel bir ihtiyaç ve tartışmasız bir güç unsuru oluyor. Pandemi döneminde tecrübe ediyoruz, değişen bu süreçte hızlı bir şekilde bu süreci yöneten müteşebbisler çok farklı noktalara giderken, bu hızı takip edemeyen, yönetemeyen bir takım çalışmalar da maalesef başka kötü süreçlerle karşı karşıya kaldı" ifadelerini kullandı.

"Dönüşümü öngörerek alışkanlıkların gidişatını tahmin ederek çok önceden tedbirlerimizi, stratejilerimizi belirlememiz çok önemli." diyen Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

"Konferansın da mottosu olan 'yarını bugünden fark et' ifadesini her birimizin titizlikle ele alması ve bu mottoyla ilgili derinlemesine bir tefekkür ihtiyacı söz konusu. Algıları açık, yenilikleri takip eden donanımlı iş verenler kadar işletmelerdeki genç iş gücünün etkinliği de son derece kritik. Bir ticari işletmede gençler ne kadar yoğunsa, gençler ne kadar aktifse, karar alma mekanizmalarında gençler ne kadar güçlüyse mekanizmanın o kadar dinamik bir yapı arz ettiğini hep birlikte yaşıyoruz. Bugün dünya ekonomisinin lokomotifi genç girişimcilerdir."

Girişimcilere ve iş verenlere bir çağrıda bulunmak istediğini belirten Bakan Kasapoğlu, "Günün gerçeklerini çok iyi bir şekilde tespit etmemiz gerekiyor ve geleceğin ihtimallerine karşı öngörülerimizle, hızlı karar alma mekanizmalarıyla hazırlanmamız gerekiyor. O yüzden her işin başında eğitime motive olmamız, eğitim noktasında çok ciddi öncelikler ortaya koymalıyız" şeklinde konuştu.

"Hayat boyu öğrenme prensibini güçlü bir şekilde yaşamamız gerekiyor" diyen Bakan Kasapoğlu, "Gençlerin şirketler ve organizasyonlar içinde istihdam edilmesi hususunda akıllıca ve stratejik hamleler yapmamız gerekiyor. Sadece yarınlar için değil bugünler için de gençlerimizin aklına, zekasına, öngörüsüne, enerjisine ihtiyacımız var" diye konuştu.

Her zaman hak ile batılın mücadelesinin de devam edeceğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"O yüzden vesayetçi zihinler çağın gerisinde kalan çıkışlara maalesef devam edecekler ama gençlerimiz hiç bir zaman tereddüte kapılmayacak, karamsarlığa kendisini kaptırmadan, heyecanını daha da güçlendirerek yola devam edecek. Türkiye bu çağdışı vesayet zihniyetini çoktan aştı ve o çatlak sesler Türkiye'nin hızına ayak uyduramayanların temel sorunlarından bir tanesi. Milletimiz nezdinde bu çağ dışı zihniyetin asla ve asla hiç bir karşılığı olmadığını da hep birlikte görüyoruz. Gençlerimiz hiç bir köhne anlayışla vakit kaybetmesin, Türkiye'nin geleceğine Türkiye'nin hedeflerine yönelsin. Türkiye artık bu tür konularla vakit geçirmeyecek ve hep birlikte daha güçlü yarınlara yürüyeceğiz."

"Gençlerimizin yarınlara hazır olması amacıyla pek çok projeyi destekliyoruz"

Türkiye'nin büyük hedefleri olduğunu, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonuyla çalışmalarını güçlü bir şekilde sürdürdüklerini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "Genç MÜSİAD gibi sivil toplum kuruluşlarımızla, her biri birbirinden kıymetli pırıl pırıl değerli gençlerimizle omuz omuza ülkemizi büyütmenin o hedeflediğimiz aydınlık yarınlara hep birlikte ulaşabilmenin gayreti içerisindeyiz" dedi.

Bütün paydaşlarıyla etkin bir iş birliğiyle gençlere fırsatlar oluşturacak, gençleri yarınlara hazırlayacak çalışmaları birlikte gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Gençlerimizin yarınlara hazır olması amacıyla pek çok projeyi destekliyoruz. Gençlik merkezlerimizle, gençlik kamplarımızla ve içerisindeki akademilerimizle, gençlik kulüplerimizle bu misyonu ifa ediyoruz. Gerek eğitimler, gerek atölye çalışmaları kodlamasıyla, robotikle, yazılım çalışmalarıyla, girişim projelerine desteklerimizle her alanda gençlerimize kapsamlı hizmetleri sunmaya gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

Yarınlar için bütün imkanlarıyla gençlerin yanında olduklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, "Günün sorunlarına yönelik de gençlerimizin yenilikçi çözüm üretebilmelerinin de önünü açmaya gayret gösteriyoruz. Girişimcilik, medya, bilim, sanat, kültür, edebiyat ve pek çok alanda yaptığımız çalışmalarla gençlerimizin kendilerini istedikleri alanda yetiştirebilmelerine destek gösteriyoruz. Öğrenci burslarımız, kredilerimiz, yurtlarımız, genç ofislerimiz ve ülkemizin her bir noktasında dünyanın tüm ülkelerine meydan okuyan donanımlı, yenilikte spor tesislerimizle model ve sürdürülebilir, bütünleşik bir hizmeti gençlerimizle buluşturuyoruz." şeklinde konuştu.

Kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik eden Bakan Kasapoğlu, "Çalışmalarını yakinen takip ettiğimiz MÜSİAD'ın ve genç MÜSİAD'ın önümüzdeki süreçte daha da muvaffak olacağına inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Gönderen: haberler
722 defa okundu 
 


_Net.tr advertorial

_medya advertorial

_gundem advartorial
Eskişehir Ekspertiz Hizmeti Detayları
En iyi yabancı hosting firmaları
Üniversite Bölümlerini Neredeoku.com ile Karşılaştırın
Masifpan Nedir?
En İyi 3D Puzzle

_biz advertorial

İslam
Oruca ne zaman ve nasıl niyet edilir?
Evde Teravih Namazı nasıl kılınır?
İmsak nedir? Ne zaman başlar?
Teravih namazı nasıl kılınır?
Teravih namazının hükmü ve mahiyeti nedir?

Yaşam
Müge Anlı’nın Aşevi Çağrısına Karşılık Büyüyor
Mesut Özil’den İhtiyaç Sahipleri İçin 100 Bin Euro
Türkiye Diyanet Vakfı Ramazan boyunca 20 bin kişiye iftarlık dağıtacak
Başkan Erbaş’tan ramazanda evleri mektebe dönüştürme çağrısı
TDV Ramazan’da 20 ülkede 111 su kuyusu ve vakıf çeşmesi açacak

Spor
Yine Gollü ve Puansız Bir Maç
Jandarma Gücü, Kick Boks Avrupa Kupası’nda 10 Madalya Kazandı
Tuzlaspor - Eskişehirspor maçı TRT SPOR’da
Eskişehirspor’da Hamed Sholaja’nın sözleşmesi feshedildi
TUZLASPOR MAÇI HAZIRLIKLARIMIZ TAMAMLANDI

Sinema
17. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
“GERİ DÖNÜŞ - RETURN”
“FİLMİMİN HİKÂYESİ” YARIŞMASINDA FİNALİSTLER AÇIKLANDI
GELECEĞİN SİNEMASI’NDA BAŞVURULAR SONA ERDİ
17. Akbank Kısa Film Festivali Başlıyor

Sağlık
12-18 Nisan Kalp Sağlığı Haftası
Çocuğunuz Covid-19 olduysa…
Ramazan Ayında Göz Sağlığınızı İhmal Etmeyin: Göz Damlası Oruç BOZMUYOR!
PANDEMİDE KALP KRİZİ KAYNAKLI HAYAT KAYIPLARI 2 KAT ARTTI
Bağışıklık Sisteminin En Doğal Dostu: Ozon

 

 
Politika
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu
Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz
AK Parti’den 128 milyar dolar’ iddialarına flaş cevap
Başkan Çalışkan’dan Ramazan mesajı
Libya’nın egemenliğinin, toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin korunması öncelikli hedefimizdir

Polis
Plaka Esrarla Yakalandılar
Jandarmanın Dikkati Sayesinde YAKALANDILAR
4 Şüpheli Yakalandı
Sokakta uyuşturucu satışına 3 tutuklama
Sağlık Müdürü Bilge’den Emniyet Müdürüne Polis Haftası Ziyareti

Otomobil-Motorsiklet
YERLİ ÜRETİM MOTORA SAHİP TRAKTÖRÜN İHRACATI BAŞLADI
Goodyear’dan cebinizi düşünen tasarruf önerileri
Renault’dan avantajlı bahar fırsatları
DACIA’DA BAHAR CAZİP FIRSATLARLA GELDİ
“Elektrikli otomobiller yan sektörler doğuracak”

Magazin
Can Ataklı’dan darbe itirafı!
Selçuk Bayraktar’dan, medyada çıkan haberlere çok sert tepki!
Bereket Vakti’nin ilk konuğu Diyanet İşleri Başkanı Erbaş oldu
Ünlü oyuncu Hakan Ural’dan çok konuşulan Kanal İstanbul açıklaması
Sosyal medyada yeniden dolaşıma giren bir video

Kültür-Sanat
TÜDAM’da “Anıtları ve Yazıtlarıyla Türkler” konusu konuşuldu
Diyanet’ten çocuklara özel yepyeni bir eser Yeryüzü Ayetleri 1-2
YUNUS EMRE VE TÜRKÇE YILI ETKİNLİKLERİ
ÜNLÜ OYUNCU GENÇLERLE BULUŞTU
ESİMDER 6. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Güncel
OBAK KURULDU: EĞİTİMLER AFAD EĞİTMENLERİ TARAFINDAN VERİLİYOR
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan bayram namazıyla ilgili ilk açıklama
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ’Kısmi Kapanma’ genelgesi gönderdi
Kısmi normalleşmeden kısmi kapanmaya kızardık
Koronavirüs salgınında yeni vaka sayısı 59.187

Eğitim
Uzaktan Anatomi Eğitimi
ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde Dental Yapay Zeka Laboratuvarı Kuruldu
“Yabancı Uyruklu İlkokul Öğrencileri İçin Türkçe Öğretim Programı Tasarısı” konuşuldu
Eskişehir Gençlik Hizmetleri, Bilgi Yarışması İl Finalini gerçekleştirdi
İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden yeni girişim: “stajbuldum.com”

Ekonomi
Tarımsal Hâsıla’da Cumhuriyet Tarihinin Rekoru Kırıldı
SeedUP İNOVATİF GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI 2021 TANITILDI
Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirleri içeren genelge Resmi Gazete’de yayımlandı
Söğüt Altın Madeni Projesi’nde dev iş birliği
KARAYOLU TAŞIMACILIĞINDA ÖNEMLİ KAZANIMLAR ELDE ETTİK

Ekoloji
Orman Köylüsünün Can Kurtaranı Planlı Otlatma
Yaralı Baykuş Jandarmanın Dikkati Sayesinde Kurtuldu
MUTTALİP’TE ÇÖP YIĞINLARI TEMİZLENDİ
Orman Şehitlerimizin Çocukları Uludağ’ın Keyfini Çıkardı
HÜKÜMLÜLERİN DİKTİĞİ FİDANLARDA SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İSİMLERİ YAŞATILACAK

Bilim-Teknoloji
EN ÇOK KULLANILAN ŞİFRELER… SİZİNKİ DE ONLARDAN MI?
SIFIR GÜVEN YAKLAŞIMI HAKKINDA BİLİNEN 5 YANLIŞ KANI
Kritik Tesislerin Çevre Güvenliğinde Fiber Optik Tabanlı Güvenlik Sistemleri Kullanılacak
Yerli mobil oyun şirketi oyuncuları teşvik edecek kripto para üretti
Biyoteknoloji ile açlık sorunu kalıcı olarak çözülebilir

Eskişehir Fabrika Temizliği 0536 604 64 01 - 0 542 260 86 02 - 0222-240 25 26